Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
XXXIII BIEG BOROWIAKA
Czytaj całość
Tradycyjnie już w ostatnią sobotę września stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholil zapełni się setkami lekkoatletów, którzy po raz 33 wystartują w Biegu Borowiaka. Od lat ta niezwykła sportowa impreza przyciąga rzesze młodych miłośników biegania co sprawia, że Bieg Borowiaka stał się prawdziwym Świętem Sportu w Tucholi. Już za niespełna 3 tygodnie, 26 września odbędą się kolejne zawody.

Poniżej prezentujemy regulamin wraz ze szczegółowym  harmonogramem poszczególnych biegów.

REGUL...
MLKS Tucholanka/Kobiak wraca do gry
Czytaj całość
Piłkarki nożne tucholskiej drużyny wkraczają w sezon jesienny. Znamy już  terminarz meczów III ligi kobiet.  Pierwsza kolejka już niedzielę ( 30 sierpnia). Dziewczęta będzie można w najbliższym czasie oglądać w Tucholi w następujących spotkaniach: Tucholanka-Kobiak - GOKSiR Start Pruszcz, 30 sierpnia (niedziela), godz.11 Tucholanka-Kobiak - Unifreeze II Górzno, 19 września (sobota), godz.11. Tucholanka-Kobiak - Tęcza Bydgoszcz, 4 października (niedziela), godz.11 Tucholanka-Kobiak - Olimpia Grudziądz SA, 31 października (sobota), go...
Z cyklu ,,potrzebujemy sportowych emocji”: MŚ w Pekinie
Czytaj całość
Piłka nożna, lekkoatletyka, skoki narciarskie…bez znaczenia czy chodzi o zawody międzynarodowe czy krajowe. Dziś żyjemy Mistrzostwami Świata w lekkoatletyce, a już niebawem losowaniem grup w Champions League czy Lidze Europy. Emocje sięgają zenitu, gdy po najwyższe trofea sięgają dalsi lub bliscy sąsiedzi. Tak było dzisiaj gdy Paweł Wojciechowski w Pekinie na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce zdobył brązowy medal. Nie tylko on. Równie dobry był Piotr Lisek. Panowie w skoku o tyczce zaliczyli już w pierwszej próbie 5.80 m, dziesięć centymetr&oacut...
Siatkówka plażowa w Gminie Gostycyn
Czytaj całość
Przy okazji reaktywacji drużyny siatkarskiej w Gostycynie, która trenuje regularnie w soboty, pojawiła się potrzeba zorganizowania grupy siatkarzy plażowych. Od momentu zorganizowania pierwszego turnieju siatkówki plażowej, który odbył się na hali sportowej w Gostycynie, grupa „plażówki” regularnie trenuje 2 razy w tygodniu, korzystając  z gościnności  Pensjonatu „Malmi” w Pile.  Grupa składa się głownie z Pań,  ale trenują także Panowie.

W połowie czerwca br. dziewczęta wystartowały ...
Dominika Nowakowska i Damian Rudnik najszybsi w III Mili Tucholskiej
Czytaj całość
Niedzielne późne popołudnie, dostarczyło miłośnikom Królowej Sportu w Tucholi, wielu niezwykłych, sportowych emocji. Już po raz trzeci, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, na dystansie jednej mili, rywalizowała zarówno czołówka krajowa średniodystansowców, jak również zawodnicy z Tucholi i okolic, juniorzy, no i dzieci do lat 7 i 13, oczywiście na skróconych odpowiednio do możliwości najmłodszych uczestników dystansach.

Kibice co rusz nagradzali gromkimi oklaskami, lekkoatletów przemierzając...
III Mila Tucholska, czyli 1609,34m. do przebiegnięcia poniżej 4 minut
Czytaj całość
Dni Borów Tucholskich to wielka i z ogromnymi tradycjami impreza, przyciągająca do Tucholi turystów z całej Polski. W programie obchodów znajdziemy wiele interesujących dla każdego propozycji i to z wielu dziedzin. Od trzech lat swoją markę i tradycje ugruntowuje również  Mila Tucholska, bieg, który jest kontynuacją słynnej Mili Tucholskiej Hydrotoru.

Zmieniona formuła i miejsce rozgrywania zawodów, a przede wszystkim ogromne zaangażowanie organizatorów z Arkiem Wiśniewskim na czele spowodowało, że z roku n...
Fojutowo na sportowo (FOTO)
Czytaj całość
Dzisiaj (4.07) w ramach 56. Dni Borów Tucholskich w Fojutowie odbyła się impreza pn. „Fojutowo na sportowo”. Gościem specjalnym spotkania był Aleksander Dobra - polski podróżnik, kajakarz, zdobywca tytułu Podróżnika Roku 2015 przyznawanego przez magazyn National Geographic.

Na mieszkańców powiatu oraz turystów czekały takie atrakcje jak: pokazy baniek mydlanych, konkurencje sportowe na wodzie czy nauka nurkowania. Była również możliwość zrobienia sobie zdjęcia i zdobycia autografu Aleksandra Doby.
<...
Orlik 2015 - Dzieci kontra Rodzice (FOTO)
Czytaj całość
W pierwszy wakacyjny poniedziałek, 29 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście, na boisku sportowym odbyły się mecze piłki nożnej "Orlik 2015 - Dzieci kontra Rodzice". Imprezę zorganizował i sędziował Marcin Suchomski.

W pierwszym meczu przeciwko swoim rodzicom grali uczniowie klas pierwszych. W niezwykle zaciętym meczu wygrały dzieci 8:5. Drugie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:5. Brali w nim udział drugoklasiści. Wszyscy sportowy otrzymali medale oraz dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy!

(red.) ...
Wystartowały zapisy do VI Biegu Św. Huberta
Czytaj całość
24 października, Tuchola i Bory Tucholskie, ponownie zapełnią się biegaczami, którzy po raz szósty, przemierzać będą, 15 kilometrową trasę BIEGU ŚW. HUBERTA. Od sześciu już lat stolica Borów Tucholskich zaprasza zawodników z całej Polski, na te niezwykłe zawody, których patronem jest św. Hubert, patron myśliwych, ale również, o czym mało kto wie, sportowców.

I właśnie dlatego w tym roku, trzeci już raz, lasami tucholskimi biegać będą również ci, których pasją, oprócz biegania oczy...
II zabawa na orientację (FOTO)
Czytaj całość
20 czerwca br. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie odbyła się lokalna akcja sportowa w ramach WF z klasą oraz Kampanii Postaw na Rodzinę pn.: „Poznajmy się lepiej”. Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu gminy Tuchola oraz przy współpracy z LUKS – POL – sekcja turystyki kwalifikowanej w Czersku, do rodzinnego współzawodnictwa zgłosiło 70 uczestników z Sołectwa Legbąd, gminy Tuchola, Chojnic i Czerska.

Zabawa polegała na skutecznym działaniu pokoleń – dziadkowie, rodzice i ich poc...
Wybierz stronę: |<  <<  <  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30    >  >>  >|