Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Fojutowo na sportowo (FOTO)
Czytaj całość
Dzisiaj (4.07) w ramach 56. Dni Borów Tucholskich w Fojutowie odbyła się impreza pn. „Fojutowo na sportowo”. Gościem specjalnym spotkania był Aleksander Dobra - polski podróżnik, kajakarz, zdobywca tytułu Podróżnika Roku 2015 przyznawanego przez magazyn National Geographic.

Na mieszkańców powiatu oraz turystów czekały takie atrakcje jak: pokazy baniek mydlanych, konkurencje sportowe na wodzie czy nauka nurkowania. Była również możliwość zrobienia sobie zdjęcia i zdobycia autografu Aleksandra Doby.
<...
Orlik 2015 - Dzieci kontra Rodzice (FOTO)
Czytaj całość
W pierwszy wakacyjny poniedziałek, 29 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście, na boisku sportowym odbyły się mecze piłki nożnej "Orlik 2015 - Dzieci kontra Rodzice". Imprezę zorganizował i sędziował Marcin Suchomski.

W pierwszym meczu przeciwko swoim rodzicom grali uczniowie klas pierwszych. W niezwykle zaciętym meczu wygrały dzieci 8:5. Drugie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:5. Brali w nim udział drugoklasiści. Wszyscy sportowy otrzymali medale oraz dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy!

(red.) ...
Wystartowały zapisy do VI Biegu Św. Huberta
Czytaj całość
24 października, Tuchola i Bory Tucholskie, ponownie zapełnią się biegaczami, którzy po raz szósty, przemierzać będą, 15 kilometrową trasę BIEGU ŚW. HUBERTA. Od sześciu już lat stolica Borów Tucholskich zaprasza zawodników z całej Polski, na te niezwykłe zawody, których patronem jest św. Hubert, patron myśliwych, ale również, o czym mało kto wie, sportowców.

I właśnie dlatego w tym roku, trzeci już raz, lasami tucholskimi biegać będą również ci, których pasją, oprócz biegania oczy...
II zabawa na orientację (FOTO)
Czytaj całość
20 czerwca br. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie odbyła się lokalna akcja sportowa w ramach WF z klasą oraz Kampanii Postaw na Rodzinę pn.: „Poznajmy się lepiej”. Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu gminy Tuchola oraz przy współpracy z LUKS – POL – sekcja turystyki kwalifikowanej w Czersku, do rodzinnego współzawodnictwa zgłosiło 70 uczestników z Sołectwa Legbąd, gminy Tuchola, Chojnic i Czerska.

Zabawa polegała na skutecznym działaniu pokoleń – dziadkowie, rodzice i ich poc...
Przedszkolaki z gminy Tuchola rywalizowały w zawodach sportowych
Czytaj całość
12 czerwca br. odbył się Dzień Sportu pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo” zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż we współpracy ze Szkołą Podstawową w Raciążu.

Inicjatorkami projektu były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Raciążu – Monika Kuligowska i Iwona Tuszkiewicz. Na starcie stanęły reprezentacje 4 przedszkoli z gminy Tuchola, tj. Kiełpina, Legbąda, Raciąża i Stobna. Każde przedszkole wystawiło reprezentację składającą się z 7 zawodników.

W programie były konkurencje ...
Zawody druhów z OSP (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę 13 czerwca na boisku sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, których organizatorem była Komenda Powiatowa PSP w Tucholi. W zawodach uczestniczyły jednostki OSP z gmin powiatu tucholskiego. Drużyny uczestniczące w zawodach zmierzyły się ze sobą w konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami, ćwiczenie bojowe oraz musztra.

(red.) ...
XVI Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne (FOTOGALERIA)
Czytaj całość
Już po raz szesnasty młodzież szkolna Powiatu Tucholskiego spotkała się na niwie szlachetnej, sportowej rywalizacji. Ta największa powiatowa impreza sportowo-rekreacyjna z udziałem ok. 600 osób jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdej z uczestniczących szkół.

Zawody rozgrywane w takich konkurencjach jak: piłka nożna, kręgle, dwa ognie, lekka atletyka czy rowerowy tor przeszkód pozwalają uczestnikom zmierzyć swoje siły z rówieśnikami z innych gmin, służą propagowaniu kultury fizycznej rozwijaniu zainteresowan...
Biegali po Parku Zamkowym na orientację (FOTO)
Czytaj całość
Do zawodów w biegu na orientację zgłosiło się ponad 80 uczniów, którzy rywalizowali w kategoriach szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Oprócz rywalizacji sportowej uczestnicy zawodów mogli wziąć udział w konkursach oraz aktywnościach fizycznych proponowanych przez uczniów i nauczycieli Technikum Leśnego. Dodatkową atrakcją były warsztaty taneczne oraz pokaz tańca breakdance. Patronat Honorowy nad impreza objął Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. ...
Kibice z Tucholi na Grand Prix Czech
Czytaj całość
W sobotę (23.05) na torze żużlowym w Pradze rozegrany został Grand Prix Czech. Na trybunach było wielu kibiców z Polski, a wśród nich można było zobaczyć miłośników żużla z Tucholi. Emocji na pewno nie zabrakło, dwóch reprezentantów Polski stanęło na podium. Jarosław Hampel zajął drugie, a Maciej Janowski trzecie miejsce. Sobotnie zawody w Czechach wygrał Tai Woffinden.

(red.) ...
XVI Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne
Czytaj całość
Powiat Tucholski już po raz 16-ty organizuje Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne. W imprezie tej corocznie udział bierze ok. 700 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych ze wszystkich gmin z terenu Powiatu Tucholskiego, którzy biorą udział w różnych konkurencjach sportowych (lekkoatletyka, gry zespołowe)

Zbiórka uczestników odbędzie się 29 maja (piątek) przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Tucholi, ul. Pocztowa 7, godz. 9:00, skąd nastąpi przemarsz na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Przemarsz po...
Wybierz stronę: |<  <<  <  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30    >  >>  >|