Recenzja książki: "Czerwony Kapitan" - Dominik Dan - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: "Czerwony Kapitan" - Dominik Dan

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje:
"W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”

Nie będzie wolnym ten, który żyje w strachu

Morderstwo przedawnia się dopiero po dwudziestu latach, do tego czasu jest dla nas aktualne. Być może dla pani to jest przeszłość, dla mnie to sprawa, którą zajmuję się od kilku dni, a więc świeża! Zabili mężczyznę i wbili mu gwóźdź w głowę. Płacą mi za to, żebym stwierdził, kto to zrobił i jak go wsadzić za kratki - to fragment powieści „Czerwony kapitan”, a zarazem wypowiedź głównego bohatera, detektywa Richarda Krauza. Autor, piszący pod pseudonimem Dominik Dán, znany jest na Słowacji jako twórca bestsellerowych kryminałów. Od 25 lat pracuje jako czynny detektyw wydziału kryminalnego słowackiej policji oraz konsultant ds. kryminalnych ministra spraw wewnętrznych, co uzasadnia jego imponującą wiedzę na temat policyjnego warsztatu. Książki pisze po godzinach i ich fabułę opiera każdorazowo na autentycznych śledztwach. Akcja powieści „Czerwony kapitan” rozgrywa się w Bratysławie (i szczerzej na Słowacji) na początku lat 90., krótko po transformacji ustrojowej. Podczas przebudowy starego (Więcej)