Recenzja książki: Lars Kepler - Człowiek w lustrze - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Lars Kepler - Człowiek w lustrze

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Piekło po drugiej stronie lustra

Piekło nastoletniej Jenny rozpoczęło się, kiedy porwano ją w drodze ze szkoły do domu. Po pięciu latach ciało dziewczyny zostaje odnalezione na placu zabaw w sercu Sztokholmu. Czym zasłużyła sobie na okrutną egzekucję? Komisarz Joona Linna stara się rozwiązać zagadkę śmierci Jenny, zanim taki sam los spotka inne dziewczyny więzione na ukrytej w lesie farmie. Jednak jego jedyny świadek zmaga się z własnymi demonami i z traumą z przeszłości, a sprawca pozostaje poza zasięgiem, jak nieuchwytne odbicie w lustrze.

W „Człowieku w lustrze” Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril, piszący pod pseudonimem Lars Kepler, sięgają po najmroczniejsze i najbardziej destrukcyjne tematy: żałobę, obsesje, traumy, zespół stresu pourazowego, choroby psychiczne, alkohol, narkotyki, przemoc i niewolnictwo seksualne. Mrocznej tematyce towarzyszą makabryczne opisy, pełne napięcia, wynikającego z ciągłego zawieszenia między nadzieją a rozpaczą. Rezultat jest poruszający i budzi niepokój, zwłaszcza kiedy(DALEJ)