Recenzja książki: „K.I.S.S.” - Tomasz Prusek - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: „K.I.S.S.” - Tomasz Prusek

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”


Finanse „od kuchni”

Jak wyglądają kulisy wielkich finansów? Niezwykle ponuro. Afery, zmowy, wyniszczanie konkurencji i ludzi. Taki obraz krajowej (i po trosze światowej też) finansjery stara się przynajmniej pokazać nam Tomasz Prusek, dziennikarz ekonomiczny i komentator giełdowy. Jego powieść „K.I.S.S.” to historia kobiety, która chciała stać się Batmanem świata wielkich pieniędzy, walczącym ze złem, trawiącym krajowe spółki oraz giełdę. Kto chce się przekonać, czy jej się udało?

Książka Pruska to w założeniu powieść sensacyjna, której akcja rozgrywa się w środowisku naszej rodzimej finansjery, wszelkiej maści spółek i funduszy. Nie zabrakło w niej nawiązań do poprzedniego ustroju i służb, które dbały o jego bezpieczeństwo. Pojawia się także wątek polityczny i miłosny, choć w formie szczątkowej. „K.I.S.S.” porusza mroczną stronę pracy w korporacjach, których zadaniem jest obracanie pieniędzy ludzi, powierzających im swe oszczędności życia. Olga Kirsch, główna bohaterka książki, jest wyjątkowo dobrze (Więcej)