Recenzja książki: „Tajne państwo” - Jan Karski - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: „Tajne państwo” - Jan Karski

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”


Raport dla świata

(…) Książka Karskiego „The Story of a Secret State” po raz pierwszy ukazała się w 1944 w Stanach Zjednoczonych i osiągnęła nakład ponad 360 tysięcy egzemplarzy. Jej opublikowanie przez Znak Horyzont umożliwia wreszcie konfrontację z tym dziełem także polskiemu czytelnikowi. Wydawca dołożył wszelkich starań, by polski przekład „Tajnego państwa” był rzetelny, wzbogacony merytorycznym i profesjonalnym komentarzem, zaopatrzony w dodatki uzupełniające lekturę: przypisy, klucz, aneks, indeks osób i fotografie. Warto zapoznać się też z dodatkowymi artykułami i dokumentami, jak również z niezwykłym wywiadem z autorem przeprowadzonym w 1999 roku, na rok przed jego śmiercią. Bez wątpienia widoczna jest w tej edycji współpraca profesjonalistów, którym udało się przybliżyć wyjątkową postać, jednocześnie nie czyniąc lektury uciążliwą czy faktograficznie przeładowaną.

„Tajne państwo” Jana Karskiego odtwarza dzieje i struktury Polskiego Państwa Podziemnego. Autor, bohaterski kurier Polski Walczącej, (więcej)