Recenzja książki: "Grace Kelly” - Wendy Leigh - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: "Grace Kelly” - Wendy Leigh

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje:
"W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”

Daleko od ideału

W panteonie gwiazd Hollywood Grace Kelly jest tą, która ma przydomek „dama”. Na ekranie, jak i poza nim, Kelly była damą z wyższych sfer, by w pewnym momencie stać się kimś jeszcze ważniejszym - księżniczką z bajki. Na wizerunek aktorki, a potem księżnej, składały się: wielka uroda, wyczucie stylu, zaangażowanie w działalność społeczną i charytatywną oraz duża religijność. A także nieszczęśliwe małżeństwo -€“ cały świat współczuł księżnej Monako, mając świadomość, że jej mąż, książę Rainier, zmienia kochanki jak rękawiczki. W gruncie rzeczy Grace Kelly uważana była za niemal świętą. Swoim wdziękiem i urokiem osobistym podbiła serca swoich podwładnych i widzów na całym świecie. Stała się muzą projektantów i ikoną popkultury. Rys na nieskazitelnym wizerunku zimnej blondynki z filmów Hitchcocka pojawił się ostatnio za sprawą dwóch pozycji: filmu Oliviera Dahana „Grace, księżna Monako” i książki Wendy Leigh, która w biografii „Grace Kelly” obala mit niewinnej i nieskalanej niczym księżniczki (Więcej...)