Recenzja książki: Sandro Monetti - „Colin Firth. Zostać królem” - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Sandro Monetti - „Colin Firth. Zostać królem”

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”, "Grace Kelly”, "Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Władca liczb”, Noe t. 3. "I wody spadły na ziemię”, "Jedwabnik", "Miasto 44", "Ukryta Brama”, "Cała nadzieja w Paryżu”

Laurka dla Colina Firtha


Nie będę niczego ukrywała – mam ogromną słabość do Colina Firtha i jego filmowych oraz telewizyjnych ról. Mam na myśli nie tylko kultowe już postaci tajemniczego i zakochanego pana Darcy’ego z miniserialu BBC „Duma i uprzedzenie” czy flegmatycznego prawnika Marka Darcy’ego z „Dziennika Bridget Jones”. Podziwiam tego brytyjskiego aktora za jego talent i niezwykłą umiejętność wcielania się w różnorodne role – zaczynając od homoseksualisty w „Samotnym mężczyźnie”, cynicznego lorda Wottona w „Portrecie Doriana Graya”, kończąc na familijnej „Niani”, występach wokalnych w musicalu „Mamma mia!” oraz oscarowej roli jąkającego się monarchy w „Jak zostać królem”. Można powiedzieć, że Colin Firth już nie kojarzy się wyłącznie z romantycznym skokiem do stawu czy świątecznym sweterkiem z motywem renifera.

Autorem biografii tego utalentowanego brytyjskiego aktora jest Sandro Monetti, brytyjski dziennikarz. Pozycja zawiera w sobie wymowny podtytuł – „Zostać królem”. Pierwszym skojarzeniem dotyczącym (Więcej)