Recenzja książki: Aprilynne Pike - „Ocalona” - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Aprilynne Pike - „Ocalona”

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje:  "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”, "Grace Kelly”, "Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Władca liczb”, Noe t. 3. "I wody spadły na ziemię”, "Jedwabnik", "Miasto 44", "Ukryta Brama”, "Cała nadzieja w Paryżu”, „Colin Firth. Zostać królem”, "Dobra dziewczyna. Morderstwa na Ostermalmie”, „Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka”

Życiowa wywrotka


(…) Tavia, główna bohaterka, dziwnym trafem jest jedyną ocalałą pasażerką w katastrofie lotniczej. Wszyscy giną, łącznie z jej rodzicami. Osieroconą młodą dziewczynę adoptuje wujostwo. Codzienność Tavii zmienia się z dnia na dzień. Musi sobie poradzić zarówno z traumą po utracie rodziców, jak i z nowymi warunkami mieszkaniowymi. Sytuacja jest dość trudna. Wizyty u psychoterapeuty i rehabilitanta nie są łatwe, a do tego pojawia się pytanie: dlaczego to ona, jako jedyna, uszła z życiem. Chwile wytchnienia przynoszą spotkania z Bensonem, w którym podkochuje się Tavia.

To jednak nie wszystko. Pewnego dnia bohaterka spotyka chłopaka widmo. Od tej chwili jej życie jeszcze bardziej się komplikuje. Nie wie i nie potrafi zrozumieć, co się z nią dzieje. Jakby tego było mało, na świecie zmienia się klimat i wybucha epidemia śmiercionośnej choroby. Przy tych dziwnie połączonych okolicznościach dziewczyna odkrywa swoje dziwne zdolności, które zaczynają ją martwić i zadziwiać.

Całe dotychczasowe życie (więcej)