Recenzja książki: James Bowen - „Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka” - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: James Bowen - „Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka”

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje:
"W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”, "Grace Kelly”, "Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Władca liczb”, Noe t. 3. "I wody spadły na ziemię”, "Jedwabnik", "Miasto 44", "Ukryta Brama”, "Cała nadzieja w Paryżu”, „Colin Firth. Zostać królem”, "Dobra dziewczyna. Morderstwa na Ostermalmie”

Szczęście ma rudy kolor

Ludzie chcą czytać takie historie: pełne emocji, niosące pozytywne przesłanie, opowiadające o przyjaźni człowieka i zwierzęcia. Zwłaszcza, jeśli tę współczesną baśń napisało życie, a jej zakończenie jest pozytywne. Potwierdza to historia Jamesa Bowena, ulicznego grajka i jego kota o futrze w kolorze dżemu pomarańczowego. Do rąk polskich czytelników trafiła właśnie kolejna część tej niesamowitej opowieści o przyjaźni dwóch zagubionych istot: kota i człowieka.

„Świat według Boba” jest próbą zrozumienia kociego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość i nauczenia się kociego języka. Jamesowi ta nauka idzie coraz lepiej, a więź, która rodzi się między przyjaciółmi, jest doprawdy zadziwiająca i z dnia na dzień silniejsza. Wystarczy bacznie obserwować swego pupila, dbać o jego zdrowie i pełną miskę, a także od czasu do czasu bawić się z nim. Choć autor opisuje doświadczenia prostym językiem, nie sposób uniknąć wzruszenia. Bo wzruszają opisy tego, jak James troszczy się o kota (więcej)