Recenzja książki: "Nieśmiertelni" - Vincent V. Severski - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: "Nieśmiertelni" - Vincent V. Severski

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”, "Grace Kelly”, "Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Władca liczb”, Noe t. 3. "I wody spadły na ziemię”, "Jedwabnik", "Miasto 44", "Ukryta Brama”, "Cała nadzieja w Paryżu”, „Colin Firth. Zostać królem”, "Dobra dziewczyna. Morderstwa na Ostermalmie”, „Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka”, „Ocalona”, "Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu", „Ostatnia spowiedź", "Wiza do Iranu"
, "Podarunek"

Zawód: szpieg

(...)Polska, Szwecja, Iran, Rosja, Czeczenia – oto teatr działań bohaterów powieści osnutej wokół kilku przeplatających się wątków, z czego na pierwszy plan wyraźnie wysuwają się wątki szwedzki i irański. Ten drugi rozpoczyna się z chwilą, kiedy grupa asów polskiego wywiadu pod wodzą Konrada Wolskiego otrzymuje zadanie infiltracji irańskiego podziemia atomowego. W tym celu szpiedzy zostają przerzuceni do Teheranu, gdzie nawiązują kontakt z tandemem świetnie zakonspirowanych agentów – Olegiem i Wasią. Początkowo wszystko działa jak w zegarku, realizacja drobiazgowo opracowanego planu przebiega zgodnie z założeniami. Plany mają jednak to do siebie, że lubią się sypać... A że nieszczęścia chodzą nie parami, lecz wilczymi stadami, możemy mieć pewność, iż los wystawi naszych dzielnych junaków na niejedną próbę.

Wątek szwedzki koncentruje się wokół zbrodni, do jakiej dochodzi na jednej z uczelni w Sztokholmie. Skojarzenia z drugą częścią przygód Maxa Payne’a są w tym przypadku jak najbardziej (Więcej)