Recenzja książki: „Ani śladu Elizabeth” - Emma Healey - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: „Ani śladu Elizabeth” - Emma Healey

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”, "Grace Kelly”, "Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Władca liczb”, Noe t. 3. "I wody spadły na ziemię”, "Jedwabnik", "Miasto 44", "Ukryta Brama”, "Cała nadzieja w Paryżu”, „Colin Firth. Zostać królem”, "Dobra dziewczyna. Morderstwa na Ostermalmie”, „Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka”, „Ocalona”, "Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu", „Ostatnia spowiedź", "Wiza do Iranu", "Podarunek", "Nieśmiertelni", „Zły wilk” "Kurort Amnezja”, „Najlepsza-oferta”, "Wybacz mi, Leonardzie”

Autobiografia białych plam


Literatura popularna obfituje w różne postaci detektywów: od klasycznych zblazowanych typów spod znaku noir, przez genialnych socjopatów á la Sherlock Holmes i analitycznych pedantów z obsesją symetrii jak Herkules Poirot, po dziennikarzy śledczych z kryminału skandynawskiego czy cynicznych policjantów z problemami rodzinnymi z polskich powieści o międzywojennym Wrocławiu. Rzadko jednak główną bohaterką jest kobieta (choć znamy ciekawe wyjątki), a jeszcze rzadziej mamy okazję natknąć się na detektywa nietypowego. Co byście powiedzieli na współczesną wersję panny Marple (jednej z głównych bohaterek książek Agathy Christie)? Jej współczesność polega na tym, że – w odróżnieniu od Jane Marple jest wdową i ma dzieci, które oczywiście z nią nie mieszkają, a jedno z nich żyje w innym kraju, jak to w zjednoczonej Europie. To jednak nie wszystko jak przystało na XXI wiek, z jego wydłużeniem średniej liczby lat życia, ale i chorobami cywilizacyjnymi - bohaterka cierpi na demencję, co ma nie (więcej...)