Recenzja książki: „Audrey Hepburn” - Alexander Walker - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: „Audrey Hepburn” - Alexander Walker

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”, "Grace Kelly”, "Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Władca liczb”, Noe t. 3. "I wody spadły na ziemię”, "Jedwabnik", "Miasto 44", "Ukryta Brama”, "Cała nadzieja w Paryżu”, „Colin Firth. Zostać królem”, "Dobra dziewczyna. Morderstwa na Ostermalmie”, „Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka”, „Ocalona”, "Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu", „Ostatnia spowiedź", "Wiza do Iranu", "Podarunek", "Nieśmiertelni", „Zły wilk” "Kurort Amnezja”, „Najlepsza-oferta”, "Wybacz mi, Leonardzie”, „Ani śladu Elizabeth”, „Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne”

Za kulisami życia ikony


Audrey Hepburn. Obok Marilyn Monroe największa ikona kina. Skrajnie różne, jeśli chodzi o wygląd, styl bycia i dobór ról filmowych, ale tak samo bezwarunkowo uwielbiane na całym świecie. Zaryzykuję stwierdzenie, że te dwie aktorki doczekały się największej liczby biografii na swój temat. Oto trzymam w ręku kolejną, tym razem poświęconą Audrey Hepburn. Książka Alexandra Walkera to kolejna publikacja wydawnictwa Prószyński i S-ka w cyklu poświęconym największym aktorkom w historii kina. Wznowiona po raz kolejny (premierę miała w 1994 roku), rozszerzona o nowe fakty, uchodzi za jedną z najpełniejszych biografii gwiazdy. Niestety, w jej przypadku po raz kolejny mamy do czynienia z autorem usilnie goniącym za sensacją, co odbija się na jakości i atrakcyjności książki.

To, co się o tej biografii pisze, nie do końca jest prawdą. Ani nie dowodzi ona w sposób szczególny, że Hepburn była osobą nieszczęśliwą, ani nie szokuje rzekomymi głęboko ukrywanymi konfliktami w rodzinie gwiazdy, ani (więcej)