Recenzja książki: „Marilyn Monroe. Za kulisami” - Michelle Morgan - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: „Marilyn Monroe. Za kulisami” - Michelle Morgan

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”, "Grace Kelly”, "Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Władca liczb”, Noe t. 3. "I wody spadły na ziemię”, "Jedwabnik", "Miasto 44", "Ukryta Brama”, "Cała nadzieja w Paryżu”, „Colin Firth. Zostać królem”, "Dobra dziewczyna. Morderstwa na Ostermalmie”, „Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka”, „Ocalona”, "Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu", „Ostatnia spowiedź", "Wiza do Iranu", "Podarunek", "Nieśmiertelni", „Zły wilk” "Kurort Amnezja”, „Najlepsza-oferta”, "Wybacz mi, Leonardzie”, „Ani śladu Elizabeth”, „Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne”, „Audrey Hepburn”, „Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku” "Czarny Anioł. O Ewie Demarczyk”, „Jeść!!!” , "Regina zamyka drzwi”

Ta książka jest dla niej


Ta książka jest dla niej – pisze Michelle Morgan w ostatnich zdaniach swojej publikacji poświęconej Marilyn Monroe. Tym samym autorka podejmuje próbę skonfrontowania mitów z rzeczywistością oraz rozprawienia się z kłamstwami na temat swojej bohaterki. „Za kulisami” to więc książka, która w wielu kwestiach ma przywrócić dobre imię Marilyn Monroe. Jakkolwiek te deklaracje brzmią górnolotnie i pięknie, Michelle Morgan z powodzeniem daje im wyraz w swojej książce. Dlatego nie można jej zarzucić, że dąży do rozgłosu kosztem rozpowszechniania niesprawdzonych informacji o Marilyn. A tego najczęściej dopuszczali się autorzy licznych książek o gwieździe. Ale Morgan z pewnością do nich nie należy. To zupełnie inna liga.

Autorka stworzyła biografię Marilyn Monroe pozbawioną plotek, skandali i sensacji. To takie oczywiste, a jednak w przypadku naszej bohaterki rzadko praktykowane. Zamiast kontrowersji mamy fakty. Poznajemy Marilyn z prywatnej strony – jako córkę, żonę, kobietę pragnącą zostać matką (więcej)