Recenzja książki: „Złota smuga jesieni” - Maryla Hempowicz - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: „Złota smuga jesieni” - Maryla Hempowicz

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje:  "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”, „Zapach miasta po burzy"€“, „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”, „13 wojen i jedna”, "Czerwony Kapitan", „Beksińscy. Portret podwójny”, „K.I.S.S.”, „Wszechświaty. Pamięć”, „Sekret mojego męża”, „U progu zagłady”, „Tajne państwo”, „Prawdziwa historia oparta na kłamstwach”, „Ten jedyny”, "Grace Kelly”, "Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Władca liczb”, Noe t. 3. "I wody spadły na ziemię”, "Jedwabnik", "Miasto 44", "Ukryta Brama”, "Cała nadzieja w Paryżu”, „Colin Firth. Zostać królem”, "Dobra dziewczyna. Morderstwa na Ostermalmie”, „Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka”, „Ocalona”, "Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu", „Ostatnia spowiedź", "Wiza do Iranu", "Podarunek", "Nieśmiertelni", „Zły wilk” "Kurort Amnezja”, „Najlepsza-oferta”, "Wybacz mi, Leonardzie”, „Ani śladu Elizabeth”, „Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne”, „Audrey Hepburn”, „Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku” "Czarny Anioł. O Ewie Demarczyk”, „Jeść!!!” , "Regina zamyka drzwi”, „Marilyn Monroe. Za kulisami”

Miłość bez daty ważności


Odnosi się wrażenie, że brakuje na polskim rynku wydawniczym pozycji, które traktowałyby o miłości przytrafiającej się w dojrzałym wieku. Wydaje się, iż dobrze napisane powieści obyczajowe, będące zarazem studium relacji między dwojgiem starszych ludzi darzących się uczuciem, wciąż stanowią towar deficytowy. Wśród rodzimych autorów bez wątpienia z takim zagadnieniem zmierzył się Włodzimierz Odojewski w swojej genialnej „Oksanie”, choć autorowi udało się w tej powieści stworzyć znacznie więcej niż „tylko” opowieść o zakochaniu doświadczonych przez życie osób. Wśród zagranicznych autorów, którzy z powodzeniem potrafili sportretować zauroczenie obciążone wiekiem, niewątpliwie należałoby wymienić kultowych już „Spóźnionych kochanków” Williama Whartona, ale także „Czwartki w parku” Hilary Boyd czy nieobecną jeszcze na polskim rynku powieść Bodo Kirchhoffa „Verlangen und Melancholie”. Najnowsza powieść Maryli Hempowicz „Złota smuga jesieni” daleka jest niestety od subtelnych, niespiesznych (Więcej)